סקירת שוק ההון של מחלקת המחקר של פרומתאוס ייעוץ כלכלי לחודש אוקטובר 2017: מי החברה שעקפה את שווי השוק של טבע?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

חברת מיילן, חברה התרופות הזרה העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק תרופות בלעדיות וגנריות, היא הכוכבת של מדד ת”א 35 בחודש אוקטובר עם עלייה של 13.7% במחיר המניה. החברה, שעקפה במהלך החודש את טבע בשווי השוק, נסחרת לפי שווי של 61.8 מיליארד שקלים. לעומת מיילן, מניית טבע רשמה את התשואה הנמוכה ביותר במדד ת”א 35, עם ירידה חדה של 22.1% בחודש אוקטובר, המשלימה צניחה של 56% במחיר המניה מאז הודיעה החברה בחודש אוגוסט על הפסדים בסך שישה מיליארד דולר. המדד עצמו עלה ב- 1.2%.

מבין יתר המניות במדדים המובילים, חברת מזור רובוטיקה (נכללת במדד ת”א 90), חברה למכשור רפואי ויצרנית מערכת הנחייה רובוטית לניתוחי עמוד השדרה, הציגה את העלייה הגבוהה ביותר – 31.7% בחודש אוקטובר. חברת פרוטליקס (מדד SME 60), חברת פארמה זרה, עלתה ב-25%. ירידות חדות רשמו מניות אל על וקומפיוגן (מדד ת”א 90) שירדו ב-19.1% ו- 18.2% בהתאמה.

ברמת המדדים, מדד ת”א ביומד עלה בשיעור הגבוה ביותר (8.4%), כאשר מזור רובוטיקה ופרוטליקס, שמשקלן במדד 12.1%, משכו אותו כלפי מעלה. את הירידה החדה ביותר רשם מדד ת”א נפט גז (עם תשואה שלילית של 4.9%).

* מובהר כי אין באמור משום המלצה, או חוות דעת בקשר לרכישה ו/או מכירה ו/או שיווק של ניירות ערך מכל מין וסוג שהוא ו/או ביצוע פעולות השקעה אחרות, והוא אינו מהווה בשום אופן תחליף לייעוץ השקעות על ידי מי שמורשה לעסוק בכך.

אודות פרומתאוס

פרומתאוס ייעוץ כלכלי היא חברת ייעוץ כלכלי ופיננסי בלתי תלויה בהובלתם של רו”ח יובל זילברשטיין, אייל שבח (B.Sc, MBA), רו”ח אלי מלכה, רו”ח בן אוריון ורו”ח גדעון פלץ.

מאמרים אחרונים

EBITDA

חברות משתמשות במדדי רווח שונים ובהם רווח גולמי, רווח תפעולי, רווח נקי או EBITDA. EBITDA

המשך קריאה »

פרומתאוס בפייסבוק

הרשמה לעדכונים במייל

בשליחת הטופס הנך מאשר/ת קבלת פרסומים שונים מחברת פרומתאוס

עברית

English

简体中文

Deutsch

Français

צרו קשר

השאירו פרטים ואנחנו נחזור אליכם:

למענה מיידי:

דילוג לתוכן